Home Authors Posts by Admin

Admin

1693 POSTS 2 COMMENTS

TI JE I LARGUAR NGA PUNA!

Një i ri amerikan me emrin Vallas Xhonson (Wallace Johnson) u pranua të punojë në një punëtori të madhe me dru dhe në atë...

Dita Xhuma Elhamdulilah, Jumma Mubarak ☝️🕋🕌

Dita Xhuma Elhamdulilah, Jumma Mubarak ☝️🕋🕌

Kohët dhe shkaqet e pranimit të lutjeve

Disa nga kohët dhe shkaqet e pranimit të lutjeve. 1. Ditën e mërkurë mes drekës dhe ikindisë. 2. Pas ezanit. 3. Kur bie shi. 4. Në pjesën e...

Si te kesh nje shtepi te qete dhe te rehatshme larg...

Dua t’ua jap një këshillë, e cila është gjëja më madhështore: bashkëpunimi në ndërtimin e familjes në baza fetare, kështu çdonjëri nga bashkëshortët t’i...

Përse e ka zbritur Allahu Kuranin?

Pyetja e 1-rë:Përse e ka zbritur Allahu Kuranin? Përgjigjja: Allahu i Madhëruar e zbriti Kuranin që të studiohet dhe të vihen në zbatim porositë që...

Urime festa e fitër Bajramit

Allahu na e pranoftë Axherimin të gjithve Muslimanve inshalla. Urime festa e Fiter Bajramit, shpresoj që nga ky muaj i bekuar të kemi dalur fitimtar,...

Sot dita e fundit e Ramazanit

Bajrami është rit islam, në të paraqiten pamjet e nënshtrimit dhe përuljes ndaj Allahut si dhe shumë nga kuptimet shoqërore dhe shpirtërore. Në arabisht Bajrami...

Sekreti për lehtësimin e ulcerës në stomak, kura natyrale 70 vjeçare

Ulcerat janë plagë të hapura në pjesën e ezofagut, stomakut. Ata janë rrallë vdekjeprurës, por gjithnjë jashtëzakonisht të pakëndshëm dhe shumë të zakonshme. Siç...

Ushqimet që duhet të hani në mëngjes, në mënyrë që të...

Nëse nuk ndiheni në formën tuaj më të mirë në mëngjes, fajin mund ta ketë pikërisht vakti juaj i parë i ditës. Nancy Allen, dietologe,...

A lejohet gruaja meja dhanë rrogën burrit ose buri duhet mu...

Selam Alejkum e kam një pyetje a lejohet gruaja meja dhanë rrogën burrit çka punon a është e ndaluar rroga ton meja dhanë burrit ose...

9 gjera qe nuk e prish agjërimin ?

Çfarë nuk e prish agjërimin ? 1- Ngrënia dhe pirja nga harresa. 2- Përdorimi i misvakut dhe larja e dhëmbëve me furçë. 3- Shpëlarja e gojës dhe...

A e prish agjërimin larja e dhëmbeve?

Pyetje: Cili është gjykimi që të lahen dhëmbët me pastë dhëmbësh dhe përdorimi i pikave për vesh, hundë dhe sy? Çfarë duhet...