Home \ Uncategorized \ Rregullon diabetin, zvogëlon stresin: Vëreni këtë kafe dhe ajo do të bëhet shumë shëruese!

Rregullon diabetin, zvogëlon stresin: Vëreni këtë kafe dhe ajo do të bëhet shumë shëruese!

Shtoni në kafe vetëm një përbërës dhe shëndeti do t’ju përmirësohet në mënyrë drastike

Për shumicën kafja është rituali i preferuar i mëngjesit dhe pa të nuk mund të funksionojnë.

Nëse në kafe shtoni këtë përbërës, shëndeti do t’ju përmirësohet në mënyrë drastike.

Përbërës të magjishëm janë kërpudhat. Kërpudhat janë jashtëzakonisht të dobishme për shëndetin, posaçërisht: kërpudhat çaga, kërpudhat reishi, kërpudhat kordiceps dhe kërpudhat e luanit.

Këto kërpudha janë të pasura me germanium (ndikon në shtimin e nivelit të oksigjenit në gjak) dhe me polisaharide (ndihmojnë në procesin e shërimit natyral).

Këto kërpudha mund t’i gjeni në shitore të ushqimit të shëndetshëm.

Sa më e shëndetshme që të jetë kërpudha ajo është më e hidhët.

Për këtë kafe shëruese ju nevojiten: një filxhan i kafesë së zezë të zier, një lugë e vogël e njërës nga këto lloje kërpudhash (disa blihen në shitore), pak qumësht bademi, pak stevie të lëngshme me shije vaniljeje.

Shumica thonë që kjo kafe ka shije të bukur dhe krematoze.

Hulumtimet kanë treguar që kafja nga kërpudhat ndihmon në shërimin e sëmundjes së Alzaimerit, pengon kancerin, zvogëlon stresin, rregullon diabetin dhe ndihmon në përqendrim.

The post Rregullon diabetin, zvogëlon stresin: Vëreni këtë kafe dhe ajo do të bëhet shumë shëruese! appeared first on Keshilla.NET.