Home Tags Keshilla

Tag: Keshilla

Pse kamomili quhet “bima e shenjtë”

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta, madje për një peridhë të gjatë kohe,...

Rregullat e arta të dobësimit

Dhe derisa dietat dhe planet e ushqyerjes shpesh dallojnë në mënyrë drastike për nga koncepti i tyre, ekzistojnë këshilla nutricioniste prej më shumë se...

Përfitimet që i kemi nga çokollata e zezë

Kemi disa arsye më shumë për të konsumuar çokollatën e zezë. Ky produkt është shumë i dobishëm për zemrën...

10 Keshilla per dobesim

1-Beni vrap,hedhje ne litar ose ushtrime gjimnastikore cdo dite (15 deri ne 30 minuta) 2-Konsumoni me pak ushqime se zakonisht,evitoni fast food-et dhe perdorni ushqimet...

Rregullat e arta të dobësimit

Dhe derisa dietat dhe planet e ushqyerjes shpesh dallojnë në mënyrë drastike për nga koncepti i tyre, ekzistojnë këshilla nutricioniste prej më shumë se...

Sodë buke dhe kripë për të larguar dhimbjen e dhëmbit

Janë disa mënyra për ta lehtësuar dhimbjen e dhëmbit në kushte shtëpie. Një nga këto mënyra është me anë të sodës së bukës dhe kripës. Në...

Këshilla kundër rënies së flokut

Këshilla kundër rënies së flokut Stresi aktivizon gjenet që favorizojnë rënien e flokëve. Kështu, nëse vihen re shenja shqetësuese mos u prekni nga paniku, por...

SAFRANI – ereza me e shtrenjt se ari

Lajmet e përditshme, jeta e vështirë, përditshmëria me ngjarje jo të volitshme po ndikojnë shumë në jetën e secilit individ që është banor i...

Njihuni me sëmundjen pilonidale që po prek të rinjtë dhe si...

Çdo vit, 3 nga 10,000 njerëz vuajnë nga sëmundja pilonidale. Kjo sëmundje prek të gjithë por burrat kanë të ngjarë të preken...

SAFRANI – ereza me e shtrenjt se ari

Lajmet e përditshme, jeta e vështirë, përditshmëria me ngjarje jo të volitshme po ndikojnë shumë në jetën e secilit individ që është banor i...

Deri dje e keni pir ujin gabim ja si duhet pir...

Profeti jonë i dashur Muhammedi alejhi selam ka thënë disa këshilla rreth mënyrës sesi duhet të pijmë ujë: 1) Filloni pirjen e ujit me “Bismilah”...

Këshilla për të stimuluar gjumin

PAGJUMËSIA Këshilla për të stimuluar gjumin – Ushtrimet ju ndihmojnë që të flini, por evitoni ushtrimet e shkurta para se të shkoni në shtrat. Një dush...