Home \ Question \ Magjia

Magjia

Xhensila asked 2 months ago

Selam Alejkum hoxhe i nderuar..Doja t\’ju pyesja per dicka qe me ka shqetesuar shume keto kohet e fundit..Para se te udhezohesha ne islam motres sime i kam kerkuar ndihme per te shkuar tek nje fallxhore,dhe per te me ecur mbare ne vendin ku isha nisur per udhetim..Motra ka me shume se 10 vite qe merret me te dhe gjendja e saj eshte katastrofe qofte nga lidhja me burrin e saj ekonomia apo shendeti dhe sherri..Jo vetem qe nuk me eci mbare sic mendoja por pata shume fatkeqesi te medha,gjeja e vetme e mire qe me ndodhi ish udhezimi nga Allahu i Madheruar ..Elhamdulilah kam 1 vit e gjysem qe jam ne islam dhe 5 muaj qe kam filluar te fal rregullisht namazin..Tani krijova kontakt me nje shoqe dhe ajo eshte prekur nga magjia mirpo sot duke folur Allahu ma dha shenjen dhe kam gjetur 2 peceta te lidhura dmth me nga nje nyje qe i ka bere nena ime dhe ato kan shum e shum vite ne kete shtepi..Me familjen kam sherr nena ime nuk beson dhe shpesh here debatojme per fene duke me dal para gjate namazit apo duke me ofenduar..Armiq e ziliqare kam pasur shume dhe dyshoj dhe tek nje ish shoqja ime qe mund te me kete bere magji..Sa nisem per dicka ose per ndonje pune per te gjetur rrisk me prishet,dhe me meshkuj kam pasur lidhje dhe me asnje nuk me ka ec njesoj jam dhe tani me ate qe kam..Çdo rast qe kam tentuar qe lidhem pa perjashtim te gjithe me dalin me nje lidhje tjeter duke pasur martese. .Ju lutem me ndihmoni duke me thene se si duhet te veproj sepse ndihem shume keq..Allahu jua shperblefte

Admin Staff replied 2 months ago

Pyetja eshte teper e komplikuar, ju lutem kontaktoni ne privat me hoxhen permes email info@unejammusliman.pw